wersja polska
Привітання сайту

АКТУАЛЬНО В ПРОЕКТ

 

OZHK w RzeszowieНавчання Окружна Спілка Конярів в Жешуві для гуцульської конярів

Основні цілі і принципи розведення коней гуцульської породи

 

Інформація з перебігу 1-го навчання „Основні цілі, методи і принципи розведення коней гуцульської породи”

До завдань, що реалізовуються Окружною Спілкою Конярів в Жешуві яка є партнером №1 проекту, відноситься організація навчань. У техніко-економічному обгрунтуванні проекту заплановано проведення протягом 2 років загалом 4 навчань. Перше з них проходило 5-7 та 12-14 листопада цього року. В Осередку Відпочинку в Рудавці Риманівській. Тема навчання звучала як „Основні цілі, методи і принципи розведення коней гуцульської породи”. У двох триденних циклах взяло участь загалом 80 осіб, відповідно в кожному по 30 з Польщі і 10 з України.

Ці спільні зустрічі, які об’єднують польських і українських професіоналів-конярів та любителів гуцульських коней будуть також присутні і в наступних навчаннях. Це один з транскордонних ходів нашого проекту.

Реалізатором навчання була Польська Спілка Конярів Гуцульської Породи в Тарнові, а викладачами пані д-р Івона Томчик-Врона, а також пан Анджей Гораус. Багата тематична сфера навчання включала по черзі питання, пов'язані з історіографією Гуцульщини, виникненням і формуванням породи гуцульських коней, типами коней в історії, характеристикою сучасних чоловічих ліній і жіночих родин, оцінкою естер’єру, питаннями, пов'язаними з біомеханікою та оцінкою руху коней гуцульської породи.

Під час практичного виїзду у Бещади, на другий день навчання, учасників було ознайомлено із специфікою табунового утримання в кінному Заводі пана Станіслава Мислінського в Чорній, а також „керованого” утримання, в кінному Заводі у селі Волосате Бещадського Національного Парку. Крім того, під час роботи в групах продискутовано щодо типу, тілобудови та руху гуцулів, оцінюючи окремих коней.

Після повернення з екскурсії в Бещади обговорювалися стратегія і цілі розведення в гуцульській породі, принципи ведення тваринницької документації, а також критерії оцінки цінності для можливого використання та розведення.

У передобідній частині третього дня навчання учасникам презентують розведення Дослідного Закладу Інституту Зоотехніки в Оджеховій, а огляд коней мав місце в Рудавці Риманівській, під скелями в умовах красивого хоча вже й дуже „осіннього клімату”

Після повернення до Осередку в Рудавці Риманівській було зібрано представлені сучасні методи захисту породи гуцульських коней, напрямки щодо використання і способи популяризації.

На завершення всі учасники навчання отримали офіційні Сертифікати завершення курсу з рук д-ра Владислава Брейти Голови ДЗІЗ Оджехова – провідного партнера проекту, Мирослави Головач - представниці Асоціації Племконецентр з України – партнера №2, а також Марка Гібали - директора ОСК в Жешуві – партнера №1 проекту. Всіх учасників навчання привітав також пан Войцєх Кшижак Голова Польської Спілки Конярів Гуцульської Породи в Тарнові, яка власне займалася реалізацією всіх навчань.

У оцінці реалізаторів навчання виконало заплановані цілі. Всім учасникам, якими були конярі, особи, які використовують коней, представники наукових установ, студенти, учні, а також любителі коней гуцульської породи, навчання дозволило пізнати, наблизити або зміцнити комплексні знання щодо коней цієї породи.

Думки відносно підготовки були дуже позитивними, що знайшло вираз у високих оцінках, які всі присутні дали у анонімних оцінювальних анкетах.

Наступні навчання заплановано провести у наступному році, а першим з них буде Базовий „Курс розчистки копит”, перша частина якого матиме місце 11-17 лютого 2014 року в Оджеховій. Щодо подробиць даного та інших навчань ми своєчасно будемо інформувати всіх зацікавлених на стороні нашого проекту.

Марек Гібала

 

ФОТОГАЛЕРЕЯ

 

Набір для першого раунду навчання учасників з України

«Основні цілі і принципи розведення коней гуцульської породи»

відбулася. відбудеться 30 вересня-23 жовтня

 

Термін проведення навчання:

Місце підготовки:

заняття проходитимуть в Польщі, в селах: Рудавка Риманівська і Оджехова .

Форма навчання:

лекції, практичні вправи в групах з конями, навчальний виїзд до спеціалізованих тваринницьких господарств.

Витрати участі в навчанні

Витрати участі в навчанні, зокрема: чотири нічліги, харчування, викладачі, перекладач, навчальні матеріали українською мовою, страхування, проїзд під час навчального виїзду і проїзд від та до прикордонного переходу Шегині/Медика будуть профінансовані з коштів реалізованого Проекту.

Термін додатків

Набір на навчання проводитиметься Науково - Виробничої Асоціації «Племконецентр» до 23 жовтня 2013 р. або до моменту вичерпання ліміту.

Запити Адреса доставки

Заявки на участь в підготовці потрібно посилати виключно на доданому формулярі на адресу:

Документи для завантаження:

 

НАТИСНІТЬ КНОПКУ ON НАВЧАНН

Окружна Спілка Конярів в Жешуві оголошує, що 23 жовтня 2013r закінчили набір учасників для підготовки польських

«Основні цілі і принципи розведення коней гуцульської породи»

У рамках проекту « Створення Польсько-Українського центру розведення та популяризації коней гуцульської породи », що реалізовується у рамках Програми Транскордонного Співробітництва Польща – Білорусь – Україна 2007-2013.

Завантажити список учасників вступив до навчання: